Administrace / Výměna dat / Transformace do XML
<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> Navigace: Administrace > Výměna dat > Transformace do XMLAdministrace / Výměna dat / Transformace do XML |
Tato licencovaná funkce slouží pro převod souborů TXT, CSV a XLS do formátu XML tak, aby byly schopné importu do Money ERP – s její pomocí lze realizovat importy dat z externích informačních systémů, převedení dokladů (např. dodacích listů) z textového formátu přímo přímo do Money ERP apod. Funkci je také možno propojit s Importem z XML a modulem CSW Automatic. Vzhledem k tomu, že sestavení šablon vyžaduje detailní znalosti jak standardních postupů při formátování, tak i systému Money ERP, doporučujeme pro nastavení transformačních šablon raději kontaktovat naši technickou podporu.
Seznam obsahuje karty Transformace do XML, na kterých se definují data vstupního souboru a struktura výstupních dat podle datového formátu (číslo, datum, logická hodnota), ukončení řádků, oddělovače atd. Soubory dat jsou popsané pomocí uživatelsky definovaných seznamů a aplikace tak poskytuje obecný algoritmus transformace, který uživatelskou definici zpracuje.
Spustit transformaci – transformace se spustí pro soubor, který je v seznamu aktuálně pod kurzorem.
Test transformace – při testu systém provádí jen transformaci vstupního souboru podle definice transformace na soubor XML bez zavolání importu XML. Program vypíše informační protokol.
Automatické spouštění zajistí zásuvný modul CSW importer s transformací knihovny CSWImporter.dll v aplikaci CSW Automatic.
Karta transformace do XML
Obecné
XML import – definici Transformace do XML lze přiřadit standardní Import z XML, díky kterému může být součástí provedení i zavedení objektů přímo do Money ERP.
Vstupní soubor
Typ souboru – volíte, zda chcete transformovat TXT, CSV nebo XLS soubor.
Název – zadejte přesnou cestu k místu, na kterém máte vstupní soubor uložený.
Po transformaci provést – v tomto poli volíte, co chcete po transformaci se vstupním souborem provést. Můžete jej nechat beze změny (Nic), Smazat nebo Přesunout – v tomto případě musíte navíc zadat cestu pro nové umístění do pole Po transformaci přesunout do adresáře.
Výstupní soubor
Název – název výstupního souboru včetně přesné cesty k místu, na kterém jej chcete uložit.
XML root element – kořenový element výstupního souboru.
XML kódování – kódování výstupního XML souboru, které se zapíše do hlavičky.
XML verze – číslo verze souboru, které chcete uvést do hlavičky.
Soubor logu
Název – cesta pro uložení souboru logu.
Automaticky ukládat log – zatrhnete-li toto pole, algoritmus transformace bude vytvářet a ukládat log o provedené transformaci.
Zobrazit okno logu – po zatržení se během transformace bude zobrazovat okno s informacemi o průběhu akce, a to i v případě, kdy akce proběhne zcela bez chyb. Pokud pole nezatrhnete, program zobrazí okno logu pouze v případě, kdy při transformaci dojde k nějaké chybě.
Skrýt log po transformaci – volbou je možné určit, zda se má okno s informacemi o průběhu akce po dokončení transformace automaticky zavřít, či zda má zůstat na obrazovce.
Externí aplikace
Před/Po transformaci – zde lze nastavit cestu k externí aplikaci, která se má spustit před/po vlastním provedení transformace.
Parametry aplikace před/po transformaci – po zadání cesty je potřeba nastavit i parametry vybrané externí aplikace.
Definice řádků
Každá definice transformace obsahuje popisy jednotlivých typů řádků vstupního souboru. Algoritmus transformace vyhodnocuje, o jaký typ řádku se jedná, a to pomocí regulárních výrazů (v případě XLS souborů také pomocí odkazu na název listu sešitu). Jednotlivé Řádky mají definované Buňky, ze kterých se skládají. Vymezení buňky v řádku lze provést pomocí označení buňky (typicky pro soubory s oddělovači CSV a XLS), pomocí pozice v řádku a délky buňky (typicky pro TXT soubory), nebo pomocí regulárního výrazu buňky.
Základní struktura výstupního XML souboru je určena root elementem zadaným na úrovni definice transformace, podřízenými elementy zadanými na úrovni řádků a elementů podřízených elementům řádků, zadaných na úrovni buněk. Strukturu výstupního XML souboru lze rozšířit o zanoření elementů na úrovni řádků, a to nastavením nadřízeného/podřízeného řádku – to je vhodné použít u souborů, kde jsou záznamy typu hlavička a položky a kde položky neobsahují informace o hlavičce, ale nadřízená hlavička a podřízené položky jsou určené pořadím řádků v souboru.
Déle lze strukturu zápisu výstupního souboru ovlivnit definicí Slučování. Na řádku se dá definovat XML – element řádku – slučování a buňkám tohoto řádku lze určit, že jsou součástí slučovaného řádku. Slučování je vhodné použít u souborů, kde je pouze jeden typ řádku, ale řádek obsahuje údaje pro výstupní soubor v členění hlavička a položky a údaje pro hlavičku jsou na více řádcích stejné.
Detailní definici řádků zvládnou jen zkušení implementátoři. Pokud si nejste stoprocentně jistí, že s definicemi umíte pracovat, raději kontaktujte naši technickou podporu.
Formátování vstupního souboru
V této záložce určíte, jakým způsobem máte formátovaný vstupní soubor. Většina parametrů je evidentní a nemá cenu je zde popisovat.
Vstupní lokalizace (culture) – národní prostředí vstupního souboru se používá pro nastavení formátu časových údajů (datum, čas). Zadejte např. cs-CZ, en-US apod.
Formát data – pokud vám nepostačí definovat Vstupní lokalizaci, nastavte formát podle standardu Microsoftu, např. MM.dd.yyyy hh:mm:ss.
Koeficient – tímto číslem se před vlastním zápisem do výstupního XML vynásobí vstupní hodnota u buněk datového typu Číslo.
Atribut použijte u buňky vstupního souboru, kde je uvedená částka v haléřích bez desetinného oddělovače, ale do výstupního souboru chcete zapsat koruny. Hodnota bude v tomto případě 0,01 a pokud bude ve vstupním souboru hodnota buňky 100 haléřů, do výstupního souboru se zapíše hodnota 1 Kč.
Jiná hodnota pravda/nepravda – v případě, že jste v poli Formát vybrali možnost Jiné hodnoty, zadejte znaky, které obsahují buňky s logickou hodnotou pravda/nepravda.